Ogłoszenie

Witam na forum w całości poświęcone Peugeot-om 505!!! Póki co forum jest mało popularne z uwagi na to że niedawno powstało, ale właśnie dzięki Tobie to forum może pomóc użytkownikom 505-tek. Jeżeli znasz osobę która się interesuję, posiada bądź ma problem z 505 i chciałaby się poradzić innych znawców modelu 505 prześlij mu link do tej strony :) Im więcej nas będzie tym forum stanie się popularniejsze przez co udzielenie komuś niezbędnej pomocy stanie się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Zatem pomóżmy sobie sami!:) Pozdrawiam i życzę miłej atmosfery na forum peugeot505.pun.pl

  • Index
  •  » Kupię
  •  » Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

#1 2014-04-06 20:54:27

Pogromcasmoka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-06
Posty: 7

Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

Jak w temacie - pilnie potrzebuję koła zamachowego i rozrusznika do silnika TD z automatyczną skrzynią biegów - mam skrzynię, mam sprzęgło hydrokinetyczne i mam tą blaszkę, którą przykręca się je do koła zamachowego, lecz brakuje mi właśnie koła zamachowego i rozrusznika

Offline

 

#2 2014-04-07 22:17:01

Anathemized

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 346

Re: Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

Rozrusznik jest taki sam jak do manualnej skrzyni - pytanie tylko jaką masz skrzynie 3HP22, czy 4HP22 ? - na pewno mam jedno takie koło zamachowe, ale za żadne skarby się z nim nie rozstanę - być może mam gdzieś jeszcze drugie i wtedy jest ono Twoje - sprawdzę po powrocie do Polski - po 17.04.2014 - jeśli go nie będzie, to mogę użyczyć mojego koła jako wzornika - średnica i "uzębienie" jest takie same jak w zwykłym dieslu (mam na myśli 4HP22 i 2.5TD) i myślę, że dla wprawnego tokarza nie byłoby problemem przetoczenie zwykłego koła na takie do automatu (trzeba je tylko lekko "odchudzić" w odpowiednim miejscu i dorobić cztery dodatkowe dziury) no i pewnie później wyważyć - trochę zabawy, ale do zrobienia - jak Cię to interesuje to łap mnie po 17.04.2014 - 660 413 316

co do rozrusznika - polecam to : http://allegro.pl/rozrusznik-daf-400-2- … 38948.html
dokładnie do tego silnika XD3 (jeździły też w DAFach) a jest przekładniowy, potrzebuje dużo mniej prądu i pięknie kręci motorem nawet w silnych mrozach


PIOTR - GDAŃSK
Peugeot 505 TurboInjection (USA)
Peugeot 505 SW8 (USA)
Peugeot 504 PickUp

Offline

 

#3 2014-04-08 15:15:32

Pogromcasmoka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-06
Posty: 7

Re: Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

Rany, dzięki serdeczne za odpowiedź! Oczywiście, że będę dzwonił:)
Sprawdziłem, że skrzynia to 3 HP-22 (kupiłem ją jakiś czas temu - była w komplecie z silnikiem 2,5D). W takim razie szukam też 4 HP!

Koło zamachowe do manualnej skrzyni mam jeszcze przy silniku - zgłoszę się do ciebie przynajmniej po zdjęcia!

pogromca

Ostatnio edytowany przez Pogromcasmoka (2014-04-08 16:28:26)

Offline

 

#4 2014-04-09 17:29:58

Anathemized

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-14
Posty: 346

Re: Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

To jak masz 3HP22 to masz z jednej strony szczęście, a z drugiej nie - 3HP22 jest tej samej długości co skrzynia manualna, więc wał napędowy będzie Ci pasował (4HP22 jest dłuższa i jest do niej inny (krótszy) wał i pochwa) , ale problem w tym, że 3HP22 to trzybiegowa skrzynia - nie ma nadbiegu i stosowali do niej szybsze tylne mosty (dyfry) - jak złożysz to z dyfrem od manualnej skrzyni, to będziesz miał bardzo żwawe autko, ale Vmax (z silnikiem wyskakującym z ramy ) może się skończyć w okolicach 120 - 130 km/h


PIOTR - GDAŃSK
Peugeot 505 TurboInjection (USA)
Peugeot 505 SW8 (USA)
Peugeot 504 PickUp

Offline

 
  • Index
  •  » Kupię
  •  » Kupię koło zamachowe i rozrusznik do td AUTOMAT

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Holiday Home Ernestine - 500m to the inlet in SE.. ciechocinek noclegi biurka drewniane